|
Załóż konto
Pracownia artystyczna "Art Unique" Katarzyna Krupińska
Czego szukasz?
Wpisz minimum 3 znaki nazwy, kodu lub tagu by zacząć wyszukiwanie

Reklamacje

 1. Kupujący ma prawo do reklamacji zakupionego towaru na zasadach określonych w Kodeksie Cywilnym, w szczególności w art. 556 oraz art. 556[1] - 556[3] Kodeksu Cywilnego.
 2. O zamiarze złożenia reklamacji z tytułu niezgodności towaru z umową (opisem przedmiotu) należy poinformować mailem na adres sklep@artunique.pl.
 3. Reklamowany towar powinien być wysłany listem poleconym ekonomicznym na adres firmy na koszt Kupującego (firma nie przyjmuje przesyłek odsyłanych za pobraniem) z dołączonym pisemnym uzasadnieniem roszczenia.
 4. » Wzór pisma reklamacyjnego
 5. Reklamacje rozpatrywane są w ciągu 14 dni od daty wpłynięcia przesyłki. Jeśli reklamacja będzie zasadna, sklep zwróci Kupującemu koszty związane z odesłaniem towaru reklamowanego, a uszkodzony towar zostanie wymieniony na pełnowartościowy. Jeśli wymiana towaru nie będzie możliwa - np. z powodu wyczerpania nakładu - firma zwróci Kupującemu równowartość ceny produktu. Jeżeli natomiast reklamacja zostanie uznana za niezasadną, towar zostanie odesłany do Kupującego wraz z pisemnym uzasadnieniem stanowiska firmy.
 6. Uszkodzenia mechaniczne powstałe z winy Kupującego - np. przez nieprawidłowe użytkowanie czy konserwację - nie podlegają reklamacji.
 7. Indywidualne ustawienia komputera i monitora Klienta powodujące błędne lub zniekształcone wyświetlanie informacji o towarach (np. kolorów), nie mogą być podstawą reklamacji.
 8. Rozbieżność +/-1 mm od podanych w opisie przedmiotu wymiarów mieści się w granicy dopuszczalnego błędu nie stanowi podstawy do reklamacji.
 9. W opisie każdego przedmiotu znajduje się dokładna informacja z jakich materiałów dany przedmiot został wykonany. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za wycieranie się lub przyciemnienie elementów metalowych, wycieranie się koralików farbowanych czy przecieranie lub blaknięcie sznurków. Jest to naturalnym procesem w trakcie użytkowania biżuterii sztucznej.

 

Zwrot produktów

 1. Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U z 2014 r., poz. 827) Kupujący może zrezygnować z zakupionego towaru bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. Prawo dotyczy wyłącznie konsumenta, tzn. osoby fizycznej dokonującej czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową (zgodnie z Art. 221 Kodeksu cywilnego).
 2. W przypadku nietypowego wykonania produktów nie ma możliwości zwrotu zamówionego towaru. Za nietypowe wykonanie uważamy przedmioty przygotowywane indywidualnie na zamówienie klienta, tj. w innym rozmiarze lub kolorze niż standardowy określony na aukcji, produkty z personalizacją, usługi specjalne wg. życzeń klienta.
 3. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym Kupujący lub osoba trzecia wskazana przez Kupującego i inna niż przewoźnik weszła w posiadanie danej rzeczy.
 4. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy Kupujący musi poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia wysłanego drogą elektroniczną na adres sklep@artunique.pl (zgłoszenia telefoniczne, sms'owe lub przez gg nie są rejestrowane, więc są nieważne).
 5. Kupujący ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia, w którym odstąpił od umowy, zwrócić Sprzedawcy dany produkt.
 6. Bezpośrednie koszty zwrotu produktu, tzn. koszt odesłania produktu do Sprzedawcy ponosi Kupujacy.
 7. Zwracany towar powinien być wysłany przesyłką rejestrowaną (np. listem poleconym) na adres firmy na koszt Kupującego (Firma nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem) z dołączonym oświadczeniem o odstąpieniu od umowy.
 8. » Wzór oświadczenia
 9. Zwrot zostanie przyjęty wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Oznacza to, że towar musi znajdować się w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu, z kompletną jego zawartością, a sam produkt oraz akcesoria będą nieuszkodzone. Dopuszczalne jest otwarcie opakowania w celu obejrzenia zawartości, ale towar nie może nosić śladów używania. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości produktu będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania produktu.
 10. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej sumie wartości przedmiotu oraz kosztu najtańszej możliwej opcji przesyłki widocznej na stronie przedmiotu przelewem bankowym na konto wskazane przez Klienta w ciągu 5 dni roboczych od otrzymania przesyłki ze zwrotem.
 11. W opisie każdego przedmiotu znajduje się dokładna informacja z jakich materiałów dany przedmiot został wykonany